5 trendů v kybernetické bezpečnosti

Bezpečnost

Společnost Gartner zveřejnila výsledky svého výzkumu v oblasti zabezpečení a ochrany informačních technologií. Jaká jsou očekávání současných lídrů v kybernetické bezpečnosti? Přečtěte si 5 nejdůležitějších trendů pro období 2017 a 2018.

Manažeři řeší v oblasti bezpečnosti především témata vyváženosti rizik, odolnosti, použitelnosti a ceny. Potřebují mít dostatečný přehled o hlavním dění a větší kontrolu nad jednotlivými procesy. Realita je však často jiná. Earl Perkins (viceprezident výzkumu) během summitu Gartner Security & Risk Management 2017 v  National Harbor řekl: „Nemůžeme ochránit vše současně … musíme najít způsob, jak kontrolovat jen to, na čem záleží.“ Bezpečnostní experti by si měli uvědomit, že nemohou zajistit plnou bezpečnost a že nelze ani vše opravit. Nemůžeme znát míru zabezpečení spolupracujících stran a ani zcela vědět, jak jsou chráněni naši digitální partneři.

Co se dá dělat v tomto světě neznámých? Rozhodně se vyplatí sledovat novinky o vývoji technologií a řešení pro bezpečnost a ochranu dat. Seznamte se s 5 zásadními trendy v kybernetické bezpečnosti.

Měnící se nároky na odborníky pro kybernetickou bezpečnost
Rychlý vývoj informačních technologií přináší i nové požadavky na dovednosti. V příštích několika letech budou firmy generovat ještě více dat, než doposud. To s sebou nese poptávku po bezpečnostních specialistech pro datovou klasifikaci a správu. Změny v kybernetické bezpečnosti budou vyžadovat více odborníků v oblasti vědy a analýzy dat. V dalších fázích budou klíčové jejich adaptivní schopnosti.

Zabezpečení cloudu se stává nejvyšší prioritou pro mnoho firem
Využívání cloudového prostředí je rostoucím trendem, který brzy dosáhne své zralosti. Cloud se stává velkým tématem pro bezpečnostní experty. Nezabezpečená a nestabilní cloudová služba s sebou nese velká rizika. Je třeba zodpovědně rozhodovat komu věřit a komu ne. Odborníci v této oblasti by měli vyvinout jasné pokyny pro veřejné a  soukromé využívání cloudu, uplatňovat model rozhodování o cloudových aplikacích a přísněji posuzovat veškerá rizika, která s sebou cloud nese.

Přechod od ochrany k prevenci
Earl Perkins doporučuje přesunout investice do prevence, zaměřit se na detekci rizik a být připraven reagovat. Pravdou je, že nezastavíme každou hrozbu, ale bude třeba ji umět vyřešit. Zaměřte se na zabezpečení, které vám umožní včasnou detekci, odezvu a nápravu. Takový je dnes způsob boje proti kybernetickému zločinu. V budoucnu pak budeme s největší pravděpodobností umět předpovědět, co přijde, ještě dříve, než se něco stane.

Zabezpečení aplikací a dat jako důležitá součást vývoje a správy IT
Již nyní existují mnohé způsoby, jak zabezpečit aplikace. Většina firem je však kvůli úspoře nákladů zatím nevyužívá. Nastal čas přiznat hodnotu investic do zabezpečení a nalézt nejlepší způsob uplatnění odborníků ve firmách. Dosud používaná zkratka DevOps by se měla změnit na DevSecOps se zaměřením na bezpečnost a ochranu (pozn.: zkratka DevOps neboli Development and Operations znamená přístup k vývoji softwaru zdůrazňující důležitost kooperace vývojářů a odborníků na informační technologie z provozu). Ať již využíváte interní tým IT specialistů, nebo externí dodavatele, vždy se zajímejte o to, jakou míru bezpečnosti a ochrany vám poskytnou.

Digitální ekosystémy určují budoucnost v oblasti zabezpečení
Bezpečí, spolehlivost a ochrana soukromí jsou nezbytnou součástí tématu kybernetické bezpečnosti. Digitální ekosystémy jsou skupinou osob, věcí a organizací sdílející standardizované digitální platformy pro svou činnost, komunikaci a spolupráci. Jakmile začnou mít tyto systémy přímý fyzický dopad ve společnosti, stáváme se odpovědnými za bezpečí lidí. Zodpovědnost a spolehlivost jsou důležitými esencemi podnikatelské činnosti ve všech odvětvích.

Také WEBCOM staví význam kybernetické bezpečnosti mezi priority pro své zákazníky. Jsme dlouhodobě stabilním dodavatelem a správcem spolehlivých technologií a aplikací společnosti Microsoft. Poskytujeme služby a řešení pro zajištění souladu s přicházející vyhláškou EU o ochraně osobních údajů GDPR.

Přemýšlíte-li, jak nejlépe ochránit aplikace a data ve své firmě, obraťte se na nás. Společně najdeme to nejlepší řešení přesně podle vašich potřeb.

Sledujte naše novinky, přijďte za námi na seminář nebo nás přímo kontaktujte. Pracujeme pro váš byznys.

 

Zdroj: http://www.gartner.com/smarterwithgartner/5-trends-in-cybersecurity-for-2017-and-2018/?utm_source=Facebook&utm_campaign=sm-swg&utm_medium=social&sf88549335=1

Pin It on Pinterest

×