Slovníček

AZURE PLATFORM

Microsoft Azure Platform je otevřená a flexibilní platforma v cloudu využívající datacentra společnosti Microsoft. Poskytuje prostor vývojářům a IT odborníkům k vytváření, hostování a škálování webových aplikací. Nabízí k využití sady online služeb – analytických, výpočetních, databázových, mobilních, síťových, úložišťových a webových. Umožňuje propojení s aplikacemi třetích stran. Hlavními přínosy jsou rychlejší práce, vyšší produktivita díky integrovaným nástrojům, šablonám a známému uživatelskému prostředí. Prostředí Azure je přizpůsobitelné dle potřeb a placeno je jen to, co firma skutečně využije, díky tomu šetří investice do informačních technologií. Zajištěna je i bezpečnost dat. Microsoft je prvním poskytovatelem cloudu, který byl uznán orgány EU díky závazku ohledně špičkové ochrany a soukromí dat. Rovněž přijal mezinárodní normu ISO 27018 týkající se soukromí v cloudu.

Azure Stack

Hybridní cloudová platforma umožňující poskytování služeb Azure z vlastního datového centra.

Business Intelligence (BI)

Z hlediska software se jedná o analytické nástroje pro práci s firemními daty (sběr, vyhledávání, analýza a vyhodnocování dat). Díky aplikacím BI lze snadno a rychle zobrazit potřebné aktuální přehledy, reagovat na změny na trhu a činit správná strategická rozhodnutí pro úspěšné podnikání.

Common Data Model (CDM)

Společný datový model. Microsoft Common Data Model je firemní databáze, která přímo propojuje všechny produkty Microsoft Dynamics 365 pro využívání ve vaší organizaci. CDM je šifrovaný a tedy bezpečný, je postavený na nejlepších technologiích Azure, jako je Service Fabric nebo elastické SQL. CDM umožňuje kromě standardních entit vytvářet i subjekty nové, poskytuje strukturovaná metadata, automatické číslování, vyhledávání, obchodní data jako jsou např. adresy, měny, přináší přesvědčivé funkcionality.

Cortana Intelligence

Je součástí datových a analytických nástrojů Microsoft Dynamics 365 pro podporu produktivity. Dokáže plně zpracovávat velké objemy firemních dat a za využití pokročilých analytických nástrojů chytře proměnit tato data v efektivní činnosti. Díky vyhodnocení dat může například navrhovat potřebná opatření pro náskok před konkurencí. Rychle a flexibilně spolupracuje s dalšími řešeními a přizpůsobuje se specifickým potřebám vaší firmy. Je bezpečná a škálovatelná bez ohledu na velikost a složitost dat. Inteligentně komunikuje a poskytuje přirozenou a proaktivní podporu uživatelům.

crm

Microsoft Dynamics CRM je řešení pro řízení vztahů se zákazníky. Umožňuje tak 360° komunikaci a pohled na zákazníka od marketingových aktivit, přes řízení obchodu, projektové řízení až po péči o zákazníka a poskytování služeb v terénu.

Microsoft Dynamics 365 zahrnuje nástroje pro tyto oblasti v aplikacích Marketing, Sales, Project Service Automation, Customer Service a Field Service.

Edice Microsoft Dynamics 365

Microsoft Dynamics 365 nabízí kombinaci aplikací v Enterprise edici pro firmy využívající služby pro více, než 250 uživatelů a v Business edici pro firmy využívající služby do 250 uživatelů.

ERP (Enterprise Resource Planning)

Označení pro podnikové informační systémy. Microsoft Dynamics systémy pro plánování a řízení podnikových zdrojů jsou Microsoft Dynamics AX a Microsoft Dynamics NAV.

Microsoft Dynamics 365 řešení přináší aplikace pro řízení provozu a výroby pod názvem Operations (AX) a pro řízení hospodaření firmy a financí Financials (NAV nebo také Project Madeira).

Gartner

Americká společnost Gartner, Inc. každoročně sleduje a vyhodnocuje aktuální trendy v oblasti informačních technologií. Používá k tomu vlastní metodiku zvanou Magic Quadrant. Magický kvadrant znázorňuje konkurenceschopnost poskytovatelů technologií v rychle rostoucích trzích dle čtyř typů. Jsou to lídři, vizionáři, specializovaní hráči, vyzyvatelé. Gartner celoročně aktualizuje údaje o jednotlivých trzích, firmách a poskytuje hlubší analýzu dané problematiky.

Hybridní cloud

Jedná se o prostředí zahrnující privátní i veřejný cloud. To znamená, že můžete kombinovat datová úložiště uvnitř firmy ve vlastní infrastruktuře a pro některé oblasti využívat služeb vzdálených datových center – služeb veřejného cloudu.

Řešení Microsoft Dynamics 365 umožňuje bezproblémově kombinovat privátní cloud s veřejným. Data, která chcete mít uvnitř firmy tak mohou zůstat na vlastních serverech a vybraná data či aplikace můžete využívat formou SaaS (Software jako služba – Software as a Service)

IaaS (Infrastructure as a Service)

Poskytování infrastruktury formou služby (firma si pronajímá jen servery, potřebný hardware).

Internet of Things (IoT)

Internet věcí umožňuje integraci, ovládání a sdílení informací různých přístrojů, zařízení a produktů prostřednictvím internetu. Přináší nové možnosti využití a rozvoj pokročilých služeb (IoT je využitelný například pro automobily, domácí spotřebiče, nositelné doplňky, různé senzory a čidla).

Microsoft Flow

Toto řešení pomáhá uživatelům automatizovat běžné úkoly v různých aplikacích a službách. Flow spojuje služby, jako jsou Office 365, Slack, Dropbox, SalesForce.com, Dynamics 365 a více, a tak umožňuje firmám snadněji integrovat různé platformy.

Microsoft Internet of Things

Představuje zejména užitečné inovativní nástroje pro změny podnikání a vysokou adaptabilitu firem na zrychlující se vývoj digitálních technologií. S internetem věcí lze maximálně využít všechna firemní data a vyřešit i kritické problémy v reálném čase. Díky cloudu lze vše snadněji kontrolovat a měřit a správně investovat do nových technologií. Microsoft Internet of Things vnáší nekonečné možnosti do světa byznysu.

Office 365

Office 365 pro firmy umožňuje přístup k nástrojům Microsoft Office prakticky odkudkoli a k tomu nabízí služby pro spolupráci, které se snadno spravují. Office 365 se sám aktualizuje, takže máte vždycky nejnovější funkce Wordu, Excelu, PowerPointu, Outlooku, OneNote, Publisher a Access. Je jedno, jestli pracujete online nebo offline, na počítači, tabletu nebo telefonu – Office 365 je pořád po ruce.

PaaS (Platforma as a Service)

Poskytování platformy formou služby (firma si pronajímá platformu, na které může vyvíjet vlastní aplikace).

Power Apps

Microsoft PowerApps a Power BI zajišťují snadný a rychlý přístup k datům a maximální využití služeb Dynamics 365. Díky Microsoft Flow získáte navíc možnost automatizace, která vám ušetří práci.
Microsoft PowerApps je služba pro sestavování a využívání takových obchodních aplikací, jaké vaše firma právě potřebuje. Tyto aplikace jsou propojeny s firemními daty a jsou dostupné online i z mobilních zařízení. Lze tak využívat potřebný software, aniž byste museli vynakládat čas a peníze na jeho vývoj.

Power Business Intelligence (Power BI)

Microsoft Power BI jsou silné analytické nástroje v cloudu pro analýzu a vyhodnocování dat. Datové rozhraní poskytuje přesné přehledy o celé firmě na jednom místě. Svá data můžete zobrazit kdykoliv a kdekoliv právě potřebujete bez nutnosti připojení k internetu.

SQL Server

Data a software je využíván pouze v prostředí ohraničeném organizací, vše je jen ve vlastní interní infrastruktuře.

SaaS (Software as a Service)

Poskytování software formou služby (firma si pronajímá hostovanou aplikaci, která je nabízena jako služba zákazníkům, k níž přistupují prostřednictvím internetu). Může jít například o systémy CRM, software pro videokonference, správu IT služeb, účetnictví, analýzu webu, správu webového obsahu.

MICROSOFT SQL Server

Microsoft SQL Server je databázový systém, který zahrnuje vše potřebné pro získávání informací a práci s daty v reálném čase. Zahrnuje pokročilé analytické nástroje a je nepřekonatelnou technologií pro uchování dat v paměti. Je určen pro libovolná data, aplikace a platformy. Lze ho využívat i pro Linux.

Veřejný cloud

Jedná se o prostředí cloudu, které poskytuje zabezpečený prostor na vzdálených datových úložištích.

Pin It on Pinterest

×