Čeká Vás důležitá schůzka mimo vaši společnost? Zanedlouho to za Vás vyřeší Cortana.

Cortana

Naplánování schůzky se zákazníkem či obchodním partnerem může být někdy zdlouhavou záležitostí. Vzájemně si nevidíte do kalendářů a nedokážete odhadnout, kdy bude mít druhá strana volno. Hledání vhodného termínu pak představuje například neustálou výměnu e-mailových zpráv, navrhování alternativních časů, místa a překládání jiných událostí. Dohoda na setkání tak trvá často déle než schůzka samotná. Nebylo by skvělé tento čas ušetřit díky asistentce pro osobní plánování schůzek?

Přesně takovým pomocníkem může být Cortana. Společnost Microsoft si chce poradit s úskalími, která obnáší plánování schůzek, a pracuje na inovativním projektu pod pracovním názvem Calendar.help. Projekt je součástí koordinovaných investic Microsoftu do propojení umělé inteligence (AI) s konverzačními aplikacemi a kalendáři. Byl představen na akci Microsoft AI v San Franciscu. Kombinuje zkušenosti a výsledky práce z výzkumu v oblastech Outlooku, AI a Cortany.

Tyto plánovací funkce jsou zatím využitelné v exkluzivním testovacím náhledu pro registrované uživatele.

Chcete si to vyzkoušet?

Pro vyzkoušení této novinky je třeba se nejprve registrovat na Calendar.help. Jakmile budete přijati do programu, můžete začít službu využívat. Jednoduše přidáte Cortanu do kopie u zpráv z vaší registrované e-mailové adresy. Do textu e-mailu zapíšete stručné instrukce v přirozeném jazyce tak, aby je Cortana dokázala specifikovat. Zpráva by měla obsahovat dobu trvání schůzky, načasování a místo. Předvolby těchto informací si lze i přednastavit a Cortana již s nimi bude automaticky pracovat.

Po odeslání e-mailu prohlédne Cortana váš kalendář a navrhne pozvaným vaše volné termíny. Komunikuje přímo s účastníky schůzky a sleduje odpovědi, kdy jsou časově dostupní. Přijaté e-maily se nehromadí ve vaší doručené poště. Pokud účastníci do 48 hodin nereagují, naváže s nimi znovu kontakt. Cortana udržuje konverzaci až do chvíle, kdy nalezne termín vyhovující všem zúčastněným. Jakmile je datum potvrzeno, vytvoří Cortana ve vašem kalendáři událost a rozešle pozvánku.

Všechny interakce probíhají přirozeně v konverzačním jazyce, jako by setkání domlouval skutečný asistent.

Project Calendar.help je dalším z mnoha kroků k usnadnění práce uživatelů technologií Microsoftu. Šetří Váš čas a Vy se tak můžete soustředit na jiné důležité věci.

 

 

Pin It on Pinterest

×