GDPR se nemusíte obávat

Bezpečnost, GDPR

Den, kdy vstoupí v platnost nová legislativní vyhláška Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR), se nezadržitelně blíží. Její nařízení se dotknou všech firem, které zpracovávají osobní údaje zákazníků, zaměstnanců i třetích stran. Štěstí přeje připraveným a v tomto případě to platí dvojnásob. Nemusíte mít z GDPR obavy. Přečtěte si, co vše s sebou přináší a jak se včas připravit.

GDPR je zkratkou pro General Data Protection Regulation a jedná se o obecné nařízení Evropské unie pro správce a zpracovatele osobních údajů všech fyzických osob žijících na území EU. Nedodržení těchto nařízení může být sankciováno pokutami několikanásobně vyššími, než jaké dosud Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOZ) mohl udělit. Informace o legislativě GDPR se od doby jejího ohlášení rychle šíří celou Českou republikou prostřednictvím tematicky zaměřených portálů, sdělovacích prostředků, seminářů a webinářů.

Rovněž společnost WEBCOM připravuje své klienty na den, kdy vstoupí GDPR v platnost. Již proběhla ve spolupráci se společností Microsoft konference o ochraně osobních údajů a GDPR. Účastníci získali důležité informace o nařízeních GDPR a jejich dopadech na firmy v rolích správců a zpracovatelů dat. Dozvěděli se, jak se na GDPR připravit a jaké kroky je třeba podniknout, aby se nemuseli vyhlášky obávat. Předvedeny byly také praktické ukázky zabezpečení dat v prostředí Microsoft Azure ve všech oblastech firemních procesů a využívaných aplikací.

Ze všech získaných informací je již nyní jasné, že se GDPR není třeba obávat, ale rozhodně je nutné se dobře připravit. Jak? V následujících novinkách Vás budeme informovat o jednotlivých krocích, ale i o technologiích, které můžete pro ochranu svých dat využívat.

Nechcete-li začátkem příštího roku zbytečně panikařit, připravte se s námi. Sledujte naše novinky, semináře anebo nás přímo kontaktujte pro individuální konzultaci a poradenství na míru vašemu podnikání.

Pin It on Pinterest

×