Když ani rouška nepomůže, je tu ochrana v Azure

Azure, Bezpečnost

Bezpečnost je jako puzzle, postupně z jednotlivých kostiček skládáte celý obraz opatření, která mají zabránit útočníkům a hardwarovým nebo softwarovým chybám v omezení funkčnosti uživatelských služeb. Problém tohoto celkového obrazu je, že se neustále mění, tak jak uživatelé přicházejí s novými požadavky, ale i jak se mění používané technologie. 

Pečlivě vybíráte z palety vhodných řešení ta nejvhodnější, přitom neustále sledujete okolní svět, nově vznikající hrozby a nástroje pro jejich potírání. 

Mezi tyto nástroje patří služby pro aplikační ochranu, jako je Azure AD Proxy, která nepustí k vaší aplikaci nikoho, kdo nemá potřebná oprávnění. 

Dalším typem aplikační ochrany je Azure DDOS Protection, která se specializuje na ochranu před zahlcením vaší aplikace velkým množstvím dotazů. Využívá k tomu znalosti normálního chování uživatelů. 

Na pomezí mezi analytickými službami a aplikační ochranou stojí Azure Firewall. Kompletně řídí a kontroluje veškerou komunikaci jak uvnitř sítě, tak i do internetu. 

Služba Advanced Threat Protection využívá umělé inteligence k prohledávání velkého množství monitorovaných signálů. Vyhledává podezřelé vzorce chování a kombinuje tyto signály do incidentů. Incidenty pak řeší IT správci. 

Azure Sentinel pak ke schopnosti analytiky dodává i schopnost automatizace některých činností, například automatizace ochrany před útoky. Součástí je i analýza případných rizik a doporučení, jak je eliminovat. 

Pokud vám utekly předchozí podcasty, můžete se na ně podívat zde:

Když se IT sesype, máme záložní plán

Vaše heslo do 3 minut

Začněte používat to, co si už platíte

Stop Excelu

Bing vládne všem

Jak sdílet potřebné, ale nevyzradit tajemství

Jak neudělat faux paux na online meetingu

Konec trapných příloh v e-mailu

Naskočte na vlnu automatizace (své) administrativy

Naskočte na vlnu automatizace (své) práce

Jak nezapomenout na splnění pracovních úkolů

Jak se nenechat pohltit pracovními e-maily

 

Krátký textový popis a stručné instruktážní video ke každému tipu můžete dostávat do e-mailu. Aby vám příště nic neuteklo, stačí se přihlásit k odběru zde nebo nás můžete sledovat na:

Blog: kmits.cz/produktivita365

LinkedIn: kmits.cz/365li

Youtube: kmits.cz/365yt

 

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Pin It on Pinterest

×