Konica Minolta svými inovacemi reaguje na potřeby moderní společnosti

Bezpečnost, Inovace

Japonský technologický gigant Konica Minolta nesporně patří mezi lídry v oblasti inovací a dokazuje to jak v tradičních oblastech, kterými se zabývá dlouhodobě, tak v oborech, ve kterých vyvíjí svá řešení jako odpovědi na nejaktuálnější společensko-technologické výzvy.

Termín, o kterém se – nejen během několika posledních měsíců – velmi často hovoří, je bezpečnost veřejného prostoru. Konica Minolta na tomto poli boduje svou novinkou v oblasti skenování a technologie zpracování dat. Technologie 3D-Lidar detekuje pohyb, vzdálenost, velikost a strukturu objektů v reálném čase a ukládá získaná data. Díky tomu nalézá široké uplatnění ve všech lokalitách, kde se očekává zvýšená koncentrace lidí, potažmo vyšší míra bezpečnostního rizika.

Akvizicí společnosti MOBOTIX AG pak získala Konica Minolta partnera na rozvíjení inovací pro zpracování výše uvedených dat. Kamery MOBOTIX disponují funkcionalitou, kterou nazýváme „edge computing“ a která pomáhá filtrovat obrazová data, která jsou následně ukládána a analyzována přímo v těle kamery ještě před odesláním na centrální server.

Surovinová a energetická bezpečnost je stále silnějším politickým a bezpečnostním tématem. Národní státy vynakládají mimořádné úsilí při hledání nových variant získávání zdrojů energie. Enviromentální dopady a ekonomické ztráty při těžbě břidlicového plynu, který se stal ve Spojených státech amerických během poslední dekády významným zdrojem zemního plynu, zůstávají stále poměrně masivní. V této oblasti představuje Konica Minolta revoluční systém pro monitoring úniků zemního plynu.

Konica Minolta se ve svých akvizicích řídí zejména mírou potenciálu v oblasti inovací. Díky tomu se stala součástí rodiny Konica Minolta i společnost WEBCOM. „Naší strategií je i nadále pokračovat v rozvoji a přizpůsobování produktů a služeb v oblasti podnikových informačních technologií potřebám našich zákazníků,“ uzavírá téma výkonný ředitel WEBCOMu Stanislav Hlobilek. „Klíčovým parametrem při využívání nových technologií pro nás zůstává dokonalá ochrana citlivých dat a celkové zabezpečení řešení.“

 

Pokud vás technologické inovace Konica Minolta zaujaly, více se dozvíte v článku pro BBC, Wall Street Journal a pro Financial Times.

Pin It on Pinterest

×