Microsoft Office Lens – váš kapesní skener

Office Lens

Mobilní aplikace Microsoft Office Lens dokáže proměnit váš telefon nebo tablet v užitečný příruční skener. Pomůže vám jednoduše a ihned získat a zpracovat požadované informace. S Office Lens rychle a snadno skenujete, ukládáte a sdílíte cokoliv potřebujete: např. vizitky, zápisy ze schůzek, snímky z prezentací, fotografie produktů nebo třeba rozbitého zařízení pro konzultaci k opravě, nejrůznější dokumenty a další. Tento osobní kapesní skener dokáže nasnímané obrázky oříznout, vylepšit nebo z nich udělat text. Zvládne převádět do PDF souborů, do Wordu i do aplikace Power Point. Soubory můžete ukládat do OneNotu a na OneDrive, ale i přímo do svého zařízení.

Postup:
1. Instalujte aplikaci Office Lens do svého zařízení a dejte jí oprávnění pro přístup k fotoaparátu.
2. Výchozí pohled do aplikace je živý hledáček fotoaparátu. Vyberte si jedno ze základních zobrazení – foto, dokument nebo bílou plochu. Pak namiřte fotoaparát na objekt, který chcete zachytit.
3. U dokumentu a bílé plochy se aplikace pokouší automaticky koncipovat obraz souběžně s pohybem. Jakmile snímek zachytí požadovanou oblast, stiskněte spoušť fotoaparátu.
4. Následně uvidíte náhled snímku, který můžete prostřednictvím ikony „crop“ v pravém horním rohu oříznout dle potřeby.
5. Obrázek uložíte tlačítkem „hotovo“. Vyberete úložiště a doplníte název souboru. Pokud budete potřebovat, můžete obrázek volitelně exportovat.


Nejnovější verze má vylepšenou funkci oříznutí, můžete tak vyfotit pomačkané či přeložené papíry, které aplikace správně upraví.

Office Lens si můžete jednoduše stáhnout na Microsoft Store, kde naleznete všechny důležité informace. Zajímáte-li se o nejnovější technologie společnosti Microsoft, sledujte naše aktuality. Hledáte-li řešení na míru potřebám vaší firmy, rádi vám poradíme.

Zdroj: CNET | Microsoft office lens

Pin It on Pinterest

×