Modul ochrany dat pomůže s implementací GDPR ve vašem ekonomickém systému

GDPR

Blíží se den platnosti GDPR. Jste připraveni? Nová směrnice vydaná Evropskou unií upravuje pravidla pro sběr a správu osobních údajů. Pokud využíváte řešení Microsoft Dynamics 365, pak máte situaci pod kontrolou. O tom, jak chrání Microsoft Dynamics 365 vaše data, si můžete přečíst v našem dřívějším článku.

Každá oblast řízení podniku má svá specifika a my nyní představujeme řešení pro obchod a finance. Je to modul ochrany dat, který je nástrojem pro implementaci směrnice GDPR v rámci využívání podnikového informačního systému Microsoft Dynamics NAV (dále jen MD NAV). Umožňuje nad spravovanými daty provádět anonymizaci, šifrování nebo zajistí jejich vymazání.

Základní princip fungování modulu tvoří šablony pro ochranu dat. Šablony ochrany dat zahrnují dvě možnosti výběru: nastavení polí ochrany dat a nastavení filtrů ochrany dat. Potřebujete-li anonymizovat záznam, můžete dle nastavených šablon spustit proces přímo z kartové stránky dané tabulky. Ve výchozím nastavení jsou podporované záznamy u karet kontaktu, zákazníka, dodavatele, zaměstnance a zdroje.

Všechny akce (kdo, kdy a co změnil na jakém záznamu a poli s jakým nastavením ochrany dat) jsou zaznamenávány do protokolu aktivity ochrany dat. Protokol vzniká automaticky a je needitovatelný.

Modul pamatuje i na další povinnost vyplývající z nařízení GDPR. Tou je  fyzické osobě poskytnout přehled shromažďovaných informací o ní. Uživatel MD NAV má tak možnost exportovat a tisknout požadované informace z karty kontaktu, jako jsou například kontaktní údaje, alternativní adresy, úkoly, interakce, dodací adresy, čísla bankovních účtů a další.

Pro přehled o stavu udělení souhlasu se zpracováním údajů každého kontaktu vám poslouží pole datum udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů a datum zrušení souhlasu.

Mějte svá data pod kontrolou. Nejen že budete nadále důvěryhodnou firmou, ale vyhnete se také pokutám, které se při neplnění legislativy GDPR mohou vyšplhat do  vysokých částek.

Evropská směrnice GDPR chrání osobní data každého jednotlivce či subjektu. Na druhou stranu přináší organizacím starosti s přizpůsobením se této nové regulaci. Zabezpečíme vaše firemní technologie, abyste se mohli zase v klidu soustředit na své podnikání. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

Pin It on Pinterest

×