Může být hackathon přínosem pro firmu?

Power Apps, Power Automate, Power BI, Power Platform

Hackathon

Výraz hackathon vznikl spojením slov hack a maraton, přičemž hack označuje činnost spojenou se zkoumáním limitů nebo možností programovatelných systémů a maraton dlouhou, vytrvalostně náročnou činnost. Již z názvu tedy vyplývá hlavní smysl hackathonu, kterým je snaha o nalezení inovativního řešení a nového pohledu na věc. V praxi to znamená, že skupina lidí se na předem určený čas zavře do jedné místnosti a nepřetržitě pracuje na společném projektu.

Ve své podstatě se jedná o myšlenkový maraton, jehož produktem obvykle bývají zajímavé nápady a jejich realizace. Hackathon však není jenom o programování. Mimo vývojářů se ho účastní také grafici, analytikové či projektoví manažeři, kteří do celého projektu přinášejí zcela nový pohled. Kombinují se poznatky a dovednosti technického i netechnického světa, které mohou ve výsledku přinést zajímavý a neotřelý produkt.

Pojďte s námi do hackathonu! A k čemu ho využít? Může vám pomoci ověřit si znalosti na konkrétním projektu, pokud se ještě necítíte silní v komponentách Power Platform. Nebo pokud se raději učíte nové věci při konkrétní práci, je tím pravým pro vás. Náš expert se stane součástí vašeho týmu a společně s vámi pracuje na definovaném zadání. Během toho vám postupně vysvětluje jednotlivé kroky. Vše si tak prakticky ošaháte a vyzkoušíte.

Nejen že se rychleji naučíte nové dovednosti, ale zároveň získáte a vytvoříte si své první funkční řešení. Jeho přínosy navíc hned ověříte v praxi.

Zde se můžete podívat na shrnutí o čem je „In a day“ a Hackathon. Nebo se nám rovnou ozvěte, pokud byste jimi s námi chtěli projít.

Pokud vám utekly předchozí podcasty, můžete se na ně podívat zde:

Řízené vzdělávání přináší firmě spokojené zaměstnance i více času personalistům

Když ani rouška nepomůže, je tu ochrana v Azure

Když se IT sesype, máme záložní plán

Vaše heslo do 3 minut

Začněte používat to, co si už platíte

Stop Excelu

Bing vládne všem

Jak sdílet potřebné, ale nevyzradit tajemství

Jak neudělat faux paux na online meetingu

Konec trapných příloh v e-mailu

Naskočte na vlnu automatizace (své) administrativy

Naskočte na vlnu automatizace (své) práce

Jak nezapomenout na splnění pracovních úkolů

Jak se nenechat pohltit pracovními e-maily

 

Krátký textový popis a stručné instruktážní video ke každému tipu můžete dostávat do e-mailu. Aby vám příště nic neuteklo, stačí se přihlásit k odběru zde nebo nás můžete sledovat na:

Blog: kmits.cz/produktivita365

LinkedIn: kmits.cz/365li

Youtube: kmits.cz/365yt

 

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Pin It on Pinterest

×