S novou aplikací Microsoft To-Do nyní zvládnete úkoly snadno a včas

Aplikace, Microsoft To-Do, Office 365

Společnost Microsoft představila novinku Microsoft To-Do pro plánování a správu úkolů. Jedná se o oficiálního nástupce populární aplikace Wunderlist, kterou Microsoft získal v roce 2015.

Aplikace Microsoft To-Do je založena na technologiích Office 365. Podle serveru ZDNet je ale k dispozici všem, kdo mají účet u Microsoftu. Office 365 není vyžadován.

Aplikace To-Do dnes běží již na několika hlavních platformách, včetně iPhone, Android, Windows a webu. Verze pro iPad a Mac zatím bohužel nejsou k dispozici, ale jejich příchod je Microsoftem avizován během příštích několika měsíců.

Příjemný design

To-Do se jeví jako nejlépe vypadající aplikace mezi konkurenčními řešeními pro plánování a správu úkolů. Každý vytvořený seznam úloh je doplněn o obrázek v záhlaví. Motivy lze snadno měnit a přizpůsobovat. Text je dobře čitelný. A s animacemi pro kontrolu úkolů a navigaci je radost pracovat.

Jednoduchost

S aplikací To-Do se pracuje obdobně jako s dřívější aplikací Wunderlist. Přidávání nových úkolů do seznamu je velmi snadné a rychlé. Připomínky, termíny splnění nebo poznámky k úkolům lze přidat jediným kliknutím. To-Do na rozdíl od Wunderlistu zatím neumí přidávat přílohy k úlohám nebo vytvářet podkategorie úkolů. Microsoft ale na vývoji aplikace stále pracuje a brzy můžeme očekávat nové funkcionality. Zatím byla předeslána informace o tom, že bude přidána funkce pro možnosti sdílení seznamu úkolů.

Chytrý pomocník

Přestože aplikace To-Do působí jednoduše, oceníte její klíčovou vlastnost – tzv. Itelligent Suggestions. Jedná se o „inteligentní“ návrhy, které jsou svázány s primárním seznamem úkolů „My Day“ (můj den). Tento seznam bude každé ráno prázdný za předpokladu, že jste dokončili všechny úkoly z předchozího dne. Cílem aplikace je plánování úkolů a jejich selektování podle důležitosti a priority pro splnění. A právě v tento okamžik nastupuje funkce Intelligent Suggestions. To-Do díky ní dokáže chytře odhadovat a navrhovat úkoly, u kterých předpokládá, že je budete chtít v daný den dokončit. Kliknutím na ikonu žárovky zobrazíte přehled návrhů úkolů, které můžete jednoduše přidat do seznamu My Day. Úkoly s končícím termínem splnění jsou také v přehledu návrhů, přičemž To-Do selektuje úkoly s nejbližším termínem dokončení v horní části přehledu. Jedná se o zajímavé obohacení klasického „Today listu“, díky kterému můžete účelově a cíleně plánovat.

Za zmínku stojí také možnost importu úkolů přímo ze seznamů aplikací Wunderlist nebo Todoist. To-Do umožňuje import všech úkolů, nebo výběr jen některých.

Další vývoj

Aplikace Wunderlist bude v budoucnu upozaděna a jakmile Microsoft bude mít jistotu, že do aplikace To-Do implementoval to nejlepší z Wunderlistu, bude podpora samotné aplikace Wunderlist ukončena.

Microsoft To-Do zřejmě nenahradí výkonnější systémy pro správu úkolů, jako jsou OmniFocust nebo Todoist. Pokud však hledáte něco jednoduchého, doporučujeme To-Do. A to je jen začátek. Microsoft již oznámil, že plánuje integraci této služby do dalších produktů Office 365, například do aplikace Outlook.

Zdroje:

https://www.macstories.net/reviews/the-successor-to-wunderlist-is-here-microsoft-to-do/

http://www.zdnet.com/article/microsofts-wunderlist-successor-to-do-hits-public-preview/

Uložit

Pin It on Pinterest

×