Pět hlavních trendů, které ovlivní naši práci v tomto roce

Digitální transformace, Dynamics 365, Konica Minolta

Pandemie covid-19 bezesporu ovlivnila loni způsob práce v mnoha společnostech, jak velkých, tak malých. Primárním úkolem IT oddělení bylo najít taková řešení, aby umožňovala zaměstnancům pokračovat v práci, například i z domova. Situace urychlila proces digitalizace v mnoha firmách a i ty podniky, pro které to dříve nebylo prioritou, začaly zavádět takzvaná „digitální pracoviště“.

Jaké budou požadavky na digitalizaci a její rozvoj v roce 2021? Naši experti z Konica Minolta Olaf Lorenz, Yoann Fortini, Shintaro Inoue a Jaromír Šponar nastínili možné scénáře v článku Industry Analysts, Inc.

Celý článek naleznete na tomto odkazu: https://www.industryanalysts.com/12720_konica_eu/

Trend 1: Hybridní kancelář bude novým pracovištěm

V roce 2021 vstoupíme do éry hybridní kanceláře, která bude muset zaměstnancům poskytovat bezproblémově a efektivně pracovat – nezávisle na tom, zda pracují přímo z kanceláře, nebo z jakéhokoli jiného místa.

Trend 2: Přizpůsobení zabezpečení hybridním kancelářím

Parametry pro zabezpečení ve společnostech se v roce 2020 významně změnily – mnoho firem bude muset přepracovat svou bezpečnostní strategii.

Trend 3: Potřeba provádět velké změny s omezenými rozpočty

On-premise scénáře, které jsou velmi nákladově náročné, na zajištění podnikové IT infrastruktury ustoupí flexibilním a škálovatelným hybridním a cloudovým řešením, což podnikům umožní platit pouze za to, co používají, nikoli za to, co vlastní.

Trend 4: Automatizace procesů a rozhodování na základě dat

Na manuální práci mohou firmy využívat robotickou automatizaci procesů (RPA), kdy roboti převezmou opakující se úkoly, a navíc udělají méně chyb. Zaměstnanci se tak mohou věnovat více komplexním a sofistikovanějším úkolům.

V rozhodovaní založeném na datech pomůže pracovníkům například řešení Microsoft Power BI.

Trend 5: Digitální pracoviště – základní kámen pro udržitelný růst?

Nástroje pro spolupráci nejen usnadňují komunikaci zaměstnanců v různých lokalitách, ale jsou navíc dobrou volbou, pokud se vaše společnost snaží snížit emise CO2, způsobených například obchodními cestami.

 

Přestože rok 2020 byl bezpochyby mimořádně náročným rokem pro všechny organizace, rok 2021 bude také představovat řadu výzev. Nadále se bude pokračovat v již zahájených transformačních aktivitách. Zároveň však budou muset společnosti změnit nebo nahradit některá rychle implementovaná řešení, aby se opět zvýšila efektivita práce, ale hlavně došlo k zajištění dostatečných bezpečnostních opatření. A firmy byly schopné opět vyrábět a prodávat své zboží a služby v kvalitě a množství jako dříve, avšak v již novém režimu způsobu práce.

Pin It on Pinterest

×