Ponechat informační systém on-premise nebo ho přesunout do cloudu?

Cloud

Jednoznačnými výhodami cloudového řešení jsou významné úspory v rámci hardwaru a nižší potřeby IT zdrojů. Cloudové řešení firmám šetří peníze v dlouhodobém horizontu. Nesporným argumentem je pak také rychlost a jednoduchost pořízení a nastavení aplikací. Dále je to variabilita řešení a jeho maximální přizpůsobitelnost aktuálním potřebám společnosti. Ve prospěch Dynamics 365 v cloudu hovoří také širší výběr podnikových aplikací a funkcionalit pro jakoukoliv oblast činnosti firmy.

Dynamický svět informačních technologií se zásadně mění a má smysl se mu přizpůsobovat a využít všech užitečných inovací. Je to cesta k udržení firemní agility a konkurenceschopnosti. Lidé jsou díky cloudu schopni snadno a rychle komunikovat a spolupracovat, což vede k vyšší produktivitě a získání lepších zákaznických zkušeností.

Cloud přináší sice velké bonusy, řešení on-premise má však stále své silné stránky. Firmy mají odlišné potřeby a podle toho je důležité přizpůsobit i jejich informační systémy. Řešení on-premise a v cloudu lze také kombinovat. Vybrané aplikace můžete ponechat na vlastních serverech a jiné využívat online tak, jak vám to vyhovuje.

Pin It on Pinterest

×