Co přinese rok 2018 ve světě automotive?

Automotive

Automobiloví nadšenci po celém světě již čtou, jaké trendy přinese rok 2018. Také jste zvědaví? Zde jsou některé z nich.

Autonomní řízení
Autonomní řízení je velkým tématem již od chvíle, kdy společnost Google začala experimentovat s vlastními vozy. Co se bude dít s autonomními auty dále? Kdy a jak vstoupí na trh v plné síle? A co to bude znamenat pro prodejce vozů? Spotřebitelský pohled na autonomní automobily a sdílenou ekonomiku přibližuje Isabel Helm (víceprezidentka pro výzkum a analýzu trhu ve společnosti Cox Automotive).

Ve výzkumu této společnosti uvedlo 12 % dotazovaných spotřebitelů, že o autonomních vozech jsou dobře informováni. Ovšem 25 % tvrdí, že je pro ně toto téma zcela neznámé. To však neznamená, že spotřebitelé nemají zájem o autonomní prvky v řízení vozu. U 75 % dotazovaných je budoucí úvaha o koupi takového auta velmi pravděpodobná, přičemž mladší generace jsou otevřenější k přijetí těchto novinek a trendů.

Kupní síla takzvané generace Mileniálů je dnes zajímavou otázkou. Přečtěte si o nich více v našem článku: Jak nakupují auta Mileniálové?

Budoucnost bude rozhodně odlišná, ale nabídne více příležitostí než hrozeb. Prodejci automobilů se musí připravovat na svět, ve kterém si možná budou lidé méně pořizovat vlastní vozidla. A například využití sdílených autonomních aut se stane běžnou záležitostí.

Samořízené automobily přinesou řadu výhod. Jednou z nich je minimalizace nehod způsobených ospalostí. Dalším bonusem je zvýšení produktivity řidičů, kdy čas běžně věnovaný řízení mohou lidé využít k práci a komunikaci se spolucestujícími. Můžeme rovněž očekávat pokles cen pojistného díky snižování nehodovosti.

Digitalizace prodeje
Cox Automotive upozorňuje, že spokojenost zákazníka při koupi vozu klesá přibližně po 90 minutách strávených v obchodě. Reakcí obchodníků je snaha o minimalizaci délky prodejního procesu. Digitalizace prodeje splňuje očekávání spotřebitelů a umožňuje prodejci získat maximální kontrolu u obchodního případu.

Jedním ze způsobů, jak zkrátit čas strávený koupí vozu, je umožnit zákazníkovi dostupnost všech potřebných informací ještě před cestou do showroomu. Podle společnosti Cox Automotive je primárním zdrojem frustrace klientů oblast financování a pojištění. Ukazuje se, že 8 z 10 zákazníků zjišťuje tyto informace ještě před návštěvou obchodu, což zvyšuje pravděpodobnost nákupu a snižuje čas strávený v místě prodeje.

Prodejcům vozů pomáhá čelit mezinárodní softwarové řešení pro dealerství vozů incadea.myengine DMS (Dealer Management Solution) nejen novým výzvám v automotive, ale i požadavkům na rychlé reakce, vyšší produktivitu, snížení nákladů a eliminaci neefektivních činností.

Blockchain
Další výzvou, s níž se v posledních letech automobilový průmysl potýkal, byl rostoucí prodej padělaných součástí. Řešením může být technologie Blockchain, která je nyní testována. Jde o zavedení chráněné decentralizované databáze. Odstranění padělaných dílů z trhu by mělo přispět k větší transparentnosti a zvýšení účinnosti cenových strategií.

Jistotu originálních dílů vozu poskytne kvalitní a poctivý autoservis. Pomocníkem pro servisy je řešení Historie servisních zakázek, o kterém jsme informovali v našem článku Kvalitní autoservis zná dobře svého zákazníka i historii jeho vozu.

Jaké jsou další klíčové trendy?
Aktuálním tématem je rostoucí závislost firem na „velkých“ datech. Takzvaná Big data jsou dnes jedním z hlavních hráčů každého odvětví, tedy i automobilového průmyslu. Dalšími zajímavými oblastmi budou také cenová dostupnost vozidel, možnosti financování, využití sdílených aut. Mění se také spotřebitelské preference. Očekává se nárůst poptávky po hybridních modelech, které kombinují vozy typu SUV a běžné sedany. Multiterénní auta schopná zvládat náročný terén jsou reakcí na očekávaný nárůst poptávky těch, kteří rádi vyjíždějí z města a vydávají se na dobrodružné výlety po celém světě.

O dalších klíčových oblastech nejen v oboru automotive vás budeme nadále informovat. Sledujte naše novinky.

Podnikáte-li v oblasti výroby, prodeje a servisu automobilů, nalaďte se na vlnu technologických inovací s Microsoft Dynamics 365 pro Automotive. Sdělte nám své potřeby a požadavky. Společně najdeme to pravé řešení pro vaši firmu. Kontaktujte nás.

 

Zdroje: https://www.coxautoinc.com
http://thefutureofthings.com/9844-5-automotive-technology-trends-in-2018/

Pin It on Pinterest

×