Začněte používat to, co si už platíte

Bezpečnost, Microsoft 365, OneDrive

Pokud používáte počítač nebo notebook se systémem Windows 10, tablet Microsoft Surface nebo konzoli Xbox One, nepochybně narazíte na OneDrive, i když jej nepoužíváte. Totéž platí, pokud používáte Office 365. Možná jste viděli OneDrive i na svém smartphonu se systémem Android nebo iOS.

Ptáte se: “Co je OneDrive?” Chcete vědět, jaké při používání OneDrive získáte výhody a proč byste ho měli používat?

OneDrive je služba úložiště společnosti Microsoft pro hostování souborů v cloudu. Je k dispozici zdarma všem majitelům účtu Microsoft a nabízí jednoduchý způsob ukládání, synchronizace a sdílení souborů. Windows 10 pak používá OneDrive také k synchronizaci nastavení systému, motivů, nastavení aplikací, a dokonce i karet Microsoft Edge včetně historie procházení a uložených hesel.

K souborům uloženým na OneDrive můžete přistupovat přímo z webového prohlížeče, přímo z Windows 10 nebo z aplikace OneDrive na svém PC nebo zařízení. Společnost Microsoft vyvinula aplikaci OneDrive pro systémy iOS, Android, macOS, Xbox a všechny verze Windows.

Proč byste měli používat OneDrive od Microsoftu?

Existuje hned několik důvodů, od snadného přístupu k vašemu cloudovému uložišti na jakémkoli zařízení, přes snadné sdílení obsahu z OneDrive, až po řešení zálohy vašich dat a spolupráci s ostatními členy týmu.

Začít používat Microsoft OneDrive nic nestojí. Je zdarma.

V systému Windows 10 je OneDrive přednastaven jako výchozí místo pro ukládání vašich dokumentů. Pokud toto nastavení ponecháte, OneDrive může automaticky ukládat zálohy všech vašich souborů do cloudu a automaticky je synchronizovat s ostatními zařízeními, na kterých máte OneDrive nastavený.

Pokud váš pevný disk či celé zařízení selže, máte své dokumenty snadno dostupné na OneDrive, čímž se zabrání nejen ztrátě důležitých souborů, ale i ztrátě času potřebného pro obnovu původního zařízení a souborů. Místo toho zapnete libovolné jiné zařízení, přihlásíte se svým Microsoft účtem a pokračujete nerušeně v práci.

Můžete dokonce nastavit svůj smartphone (Android nebo iPhone) tak, aby automaticky odesílal soubory (fotografie a videa) na OneDrive, takže o ně již nikdy nepřijdete.

Ale OneDrive toho umí ještě daleko více. A o tom je dnešní podcast.

 

Pokud vám utekly předchozí podcasty, můžete se na ně podívat zde:

Stop Excelu

Bing vládne všem

Jak sdílet potřebné, ale nevyzradit tajemství

Jak neudělat faux paux na online meetingu

Konec trapných příloh v e-mailu

Naskočte na vlnu automatizace (své) administrativy

Naskočte na vlnu automatizace (své) práce

Jak nezapomenout na splnění pracovních úkolů

Jak se nenechat pohltit pracovními e-maily

 

Krátký textový popis a stručné instruktážní video ke každému tipu můžete dostávat do e-mailu. Aby vám příště nic neuteklo, stačí se přihlásit k odběru zde nebo nás můžete sledovat na:

Blog: kmits.cz/produktivita365

LinkedIn: kmits.cz/365li

Youtube: kmits.cz/365yt

 

Tým Konica Minolta IT Solutions Czech

kmits.cz/li

Pin It on Pinterest

×