Let´s play IT byla doslova nabitá informacemi o technologických trendech a jejich dalším směřování. Ve čtvrtek 27. 9. 2018 navštívilo tuto konferenci v Žilině přes 150 představitelů top managementu podniků z celé Slovenské republiky.

 

Jaromír Šponar, MVP, WEBCOM, představil technologie pro řízení procesů ve firmách budoucnosti. Vysvětlil, jaké bonusy přináší integrace dat mezi ERP, CRM a ostatními systémy. Transformace obchodu se posouvá od vlastnictví k sdílení. Od prodeje výrobků k poskytování produktu formou služby. Do popředí nastupuje zákaznický servis a péče o klienty. To se promítne ve všech odvětvích. Základem všeho budou data a tedy i inteligentní technologie pro manažerský reporting.

 

Tomáš Bednář, ředitel divize IT Služeb Konica Minolta pro region východní Evropy, přiblížil účastníkům vizi a rozvoj produktů i služeb společnosti Konica Minolta, včetně propojení se společností WEBCOM. Cílem je poskytovat firmám „Smart workplace řešení“. Kompletní technologie od tiskových zařízení, přes oběh dokumentů, podnikové informační systémy, analytické nástroje až po kancelářské aplikace a znalostní báze. Novinkou jsou pak Chytré brýle, které pracují s rozšířenou realitou a poskytují pracovníkům rychlý přístup k informacím a pracovním postupům. Mezi klíčové benefity patří zvýšená kontrola kvality a snížené náklady na školení, zlepšení produktivity nebo snížení pracovních úrazů.

 

O inovacích a technologiích pro kanceláře nebo výrobní podniky promluvil také Kazumasa Takayanagi, manažer pro strategický rozvoj značky Konica Minolta. Doplnil i informace týkající se zabezpečení a ochrany dat.

 

O trendech ve zpracování dokumentů pak prezentoval Michal Grepl, Konica Minolta CEE.

 

Dalším řečník Ondrej Macko, šéfredaktor TOUCHIT, nastínil budoucnost chytrých telefonů, s nimiž budeme pracovat jako s notebookem. Neopomenul velké téma internetu věcí. Věděli jste například, že dnes má své vlastní IP i chladnička? Dozvěděli jsme se, že nároky na televizory se týkají už nejen kvalitního obrazu, ale lidé hodnotí i jednoduché ovládání a líbivý design, který ladí s místností. Nositelná zařízení jdou cestou podpory zdravého životního stylu, sportování, ale využijeme je například i k ovládání prezentace nebo pro odemčení auta.

 

Témat bylo skutečně mnoho, mezi nimi i autonomní automobily, výměna informací o dopravní situaci Connected Cars, auto v podobě nové mobilní kanceláře.

 

Ve společnosti vrcholových manažerů nesměly chybět novinky z oblasti firemní evidence. Jak mít pod kontrolou firemní evidenci, rostoucí objem dat i procesy představil Tomáš Zverbík, ITS Business Consultant.

 

Pokud si říkáte, že byste se takové konference rádi účastnili, podívejte se naše akce a semináře, kde představujeme moderní trendy a tipy z oblasti podnikových informačních technologií.

 

Jak o konferenci informovala slovenská média, můžete shlédnout:

 

Touch IT: https://touchit.sk/vyuzite-multifunkciu-ako-dochadzkovy-system-video/194894#prettyPhoto

 

TV Markíza: http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/epizoda/13025-televizne-noviny v čase 32:10 – 34:30

Foto v článku: Konica Minolta. Autorská práva vyhrazena.

Pin It on Pinterest

×