9 mýtů o přesunu do cloudu (2. část)

Azure, Cloud, Dynamics 365

Zajímá vás, jak je to ve skutečnosti s cloudem? Zde jsou další vysvětlení nejčastějších obav o využívání cloudových řešení podnikových informačních systémů. Objasnění předchozích 4 mýtů najdete v článku zde.

5. Migrace do cloudu je pro firmu zbytečná nebo příliš náročná a složitá.

Začnete-li uvažovat nad tím, jak přesunout do cloudu všechna data, můžete mít lehce pocit, že přechod znamená příliš velkou výzvu. Také nechceme říci, že je to jednoduché. Dokážeme vám však pomoci na každém kroku s informacemi a konfigurací brány firewall, požadavky reverzních proxy serverů, volbou identity, možnostmi migrace a postupy pro hybridní nastavení.

Je mnoho cest, které technologie Microsoft umožňují, a ve většině případů můžete využít existující nástroje a procesy. Pomůže vám také řada dostupných online technologií. Řešení v cloudu je podpořeno podrobným průvodcem nastavení každé z aplikací a užitečnými tipy na jeho efektivní, jednoduché a uživatelsky přívětivé využívání při každodenních činnostech.

6. Korporátní špioni, kyberzločinci a vládní organizace se snadno dostanou k mým datům v cloudu.

Toto je největší a nejčastější obava podniků z přechodu do cloudu. Je však neopodstatněná. Tým techniků společnosti Microsoft spravuje a nastavuje přístupová práva a omezení, přizpůsobuje možnosti ochrany a zabezpečení podle typů zařízení (i tabletů a chytrých telefonů). Vaše společnost zůstává jediným vlastníkem dat. Uchováváte si svá práva a uživatelská data v Office 365.

Pokud jde o ochranu vašich dat, Microsoft pracuje podle několika hlavních zásad:

 • Neposkytuje vaše data pro účely reklamy nebo pro jakýkoliv jiný účel. Využívá je pouze pro poskytnutí kvalitních služeb, za které jste zaplatili.
 • Jestliže se někdy rozhodnete opustit využívání služeb, vezmete si svá data s sebou.
 • Kontrola ochrany osobních údajů vám umožňuje konfiguraci přístupů podle rolí v oblastech oprávnění k aplikacím, datům a nastavení jejich čtení či úprav.
 • Rozsáhlý audit a kontrola zabraňují administrátorům v neoprávněných přístupech k vašim datům.

Přísné kontroly a navržené prvky řešení zabraňují vzájemnému propojení firemních dat s dalšími organizacemi. Zaměstnanci datacentra společnosti Microsoft nemají přístup k vašim datům.

Microsoft je prvním velkým poskytovatelem cloudu, který přijal mezinárodní standard pro ochranu soukromí. Tento standard zavádí jednotný mezinárodní přístup k ochraně osobních údajů uložených v cloudu.

To znamená, že máte plnou kontrolu nad svými údaji, víte, co se děje s vašimi daty, můžete se spolehnout na poskytovatele, který zajistí silnou ochranu vašich dat. Vaše údaje nebudou využity pro komerční účely.

Zajímá vás téma kybernetické bezpečnosti cloudu? Přečtěte si, jaké jsou současné trendy ochrany a zabezpečení technologií v našem článku 5 trendů kybernetické bezpečnosti.

7. Skype a Skype for Business jsou jedno a to samé.

Skype, který používáte doma, je skvělý pro malý počet uživatelů. Navíc je zdarma, pokud nechcete využívat kredit pro telefonické hovory na pevných linkách a mobilních telefonech.

Skype pro firmy vám ale umožní přidat až 250 účastníků do online schůzky. Podporuje správu zaměstnaneckých účtů a je integrován do aplikací sady Office. Lidé ve firmě jsou propojeni, mohou sdílet vše, co potřebují, a zvyšují tak svou produktivitu. Zaměstnanci mohou telefonovat i přijímat hovory, prezentovat, navštěvovat různé online události z jedné aplikace kdykoliv a kdekoliv s dostupným připojením internetu.

S aplikací Skype for Business:

 • Okamžitě zjistíte, kdo je aktuálně dostupný.
 • Máte možnost rychlého zasílání zpráv kliknutím na jméno kontaktu.
 • Můžete sdílet pracovní plochu během schůzky.
 • Chcete-li, přizvete externí partnery k účasti na plnohodnotné webové konferenci.
 • Integrujete video prostřednictvím webové kamery pro hovor nebo online schůzku.

8. E-mail v cloudu není jednodušší.

Přesunete-li svůj firemní e-mail do cloudu, rychle zjistíte, že vývojáři softwaru se starají o jeho náročnou údržbu, zatímco váš tým může udržovat kontrolu pouze nad efektivním využíváním všech funkcionalit. Můžete věnovat více času klíčovým obchodním záležitostem na místo trvalé údržby hardwaru.

Aktualizace a opravy softwaru probíhají automaticky, jakmile jsou uvolněny. Exchange Online je vždy okamžitě aktualizován. Přestože update probíhá automaticky, nadále máte nad vším kontrolu díky neustálému spojení s administrátorským centrem Exchange.

S programem Office 365 máte mnoho možností, pomůžeme vám vybrat tu nejlepší pro vaši společnost.

9. Neustálé aktualizace Office 365 přeruší mé klíčové podnikové aplikace.

Vývojáři řešení Microsoft Dynamics 365 neustále usilují o plnou kompatibilitu s nástroji, které využíváte při každodenních činnostech.

Společnost Microsoft pracuje na tom, aby pomohla vašim zaměstnancům v jednodušší, rychlejší a efektivnější práci s informačními technologiemi. Tato snaha je podpořena následujícím:

 • Úzkou spoluprací s předními dodavateli softwaru.
 • Poskytováním nástrojů a služeb rychlého přístupu tak, aby bylo zajištěno, že různá řešení integrovaná s aplikací Office budou nadále spolupracovat s Office 365.
 • Zajištěním kompatibility díky dodržování pokynů a osvědčených postupů pro správu a vývoj aplikací.
 • Povolením instalací Office 365 ProPlus a starších verzí sady Office vedle sebe, což poskytuje potřebný čas k nápravě případných problémů.

Pokud jste vytíženi prací s odpojenými, nepružnými nebo pomalými systémy, nekompatibilními aplikacemi a nedostupnými daty, vězte, že existuje řešení. A není tak složité. Již nemusíte dlouze diskutovat o mýtech v cloudu. Ušetříte čas a objevíte skutečné přínosy technologií budoucnosti v online světě. Microsoft Dynamics 365 nabízí vaší firmě mnoho a je jen na vás, co si vyberete. Rádi vám poradíme s ohledem na individuální potřeby a požadavky vaší firmy.

Kontaktujte nás, navrhneme to správné řešení, které vám pomůže na cestě k úspěchu vašeho byznysu.

Pin It on Pinterest

×